لوگو امرداد

فراخوان از زرتشتیان برای هم‌آوایی نیایش ورهرام یشت

زرتشتیان با خواندن اوستا‌ی ورهرام‌ یشت در روز ورهرام ایزد از ماه اسفند، برای خود، خانواده و همه‌ی مردم ایران زمین آرزوی پیروزی و سربلندی می‌کنند.

با شرایط کنونی برای پیشگیری از همه‌گیری ویروس کرونا باید از رفت‌وآمدها کاست و امکان گردهمایی آیینی در شاه‌ورهرام ایزد نیست. از این رو، موبد هنگامی، هموند انجمن موبدان، همه‌ی زرتشتیان را فراخوانده تا در روز ورهرام ایزد برابر با چهارشنبه 14 اسفندماه از ساعت 19 به گاه ایوی‌ثروترم، در خانه‌های خود و هر کجا که هستند با خواندن اوستای ورهرام یشت پیروزی و سرافرازی همگان را هم آوا خواهان شوند.
در ادب مزدیسنا و آریایی کهن ، بهرام ایزد در پیکره‌های بسیار زیبا، نیرومند، تیزرو، برنا، شاداب، شاهین تیز پرواز، مرد رایومند و …. دادگری و درستی و خوشی و یکرنگی مى‌دارد و اهریمن زدایی مى‌کند، به نیکان و ستایندگان نیرو مى‌دهد و بر دشمنان خشم مرگ مى‌آورد و در کار آشتی هم کوشاست. آشتی که از راه درست اشو زرتشت سپنتمان آن را ستود و همواره در آرزوی برپایی‌اش بود و از برای پیروزی خود و پیش بردن آواژگان بهرام ایزد را ستایش کرد.
ایزد ورهرام که در دلاوری دلاورترین، در پیروزی پیروزمندترین، در شکوهمندی شکوهمندترین، در بخشندگی بخشنده‌ترین، در سودرسانی سودرسان‌ترین و در درمان بخشی درمان بخش‌ترین آفریدگان است  همه دشمنان آسیب‌رسان و همه مردمان کژاندیش را درهم می‌شکند.
ورهرام به معنی پیروزی است و فرشته پیروزی و نگهبان پیروزی‌ست و در گاه نبرد، هماوردان برای چیرگی بر دشمن باید از وی یاری بخواهند و ستایش نیایش و دهش بیشتر از سوی هر گروه، چیرگی و غلبه را بر دشمن فراهم آورده و آن جبهه جنگ را کامروا می‌کند.

4/5 - (4 امتیاز)
به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

2 پاسخ

  1. من از سالهات که ورهرام یشت را در روز ورهرام میخوانم،وباعث پیشبرد کارهام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-01-07