تارنمای خبری امرداد
پس از شست‌وشو و ضدعفونی

بازگشایی زیارتگاه پیرسبز چک‌چک با آوای نیایش

زیارتگاه پیرسبز چک‌چک پس از شست‌وشو و ضدعفونی، با به‌جا آوردن نیایش بازگشایی شد.
کورش قدردان جانشین فرنشین انجمن زرتشتیان شریف‌آباد یزد، با اشاره به این که زیارتگاه با شرایط پیش‌آمده از همه‌گیری کرونا سه ماه تعطیل بوده است، از بازگشایی این مکان سپندینه خبر داد و گفت: آدینه 9 خوردادماه 1398 خورشیدی با همکاری شماری از زرتشتیان شست‌وشو و ضدعفونی دیوار، کف و در ورودی زیارتگاه پیرسبز انجام شد. سپس با گلاب شست‌وشو داده شد. زیارتگاه پیرسبز با اوستاخوانی موبد پرویز مالی و هم‌آوایی باشندگان پس از سه ماه تعطیلی رسما بازگشایی شد.

 

فرتورها از کورش قدردان است.

1719

4.2/5 - (5 امتیاز)
4 نظرات
 1. بهمن مرادیان می گوید

  ضدعفونی کردن سنگها! ظاهرا تنها پروتکل بهداشتی است که در این تصاویر دیده می شود. فاصله اجتماعی حداقل یک و نیم متر که یکی از مهم ترین پروتکل ها است فراموش شده است و به جز چند ماسک ان هم فقط در زمان آن ضدعفونی کردن کذایی ظاهرا دیگر کاربردی ندارد. این عکس آخری شاهکار است! و به خوبی نشان می دهد که چرا افراد نمی توانند از عادت های معاشرت و زیارت خودداری کنند. با تمام احترام به این افراد اما از بی مسوولیتی اجتماعی اشان متاسفم. در این شرایط هر فردی باید در حفظ سلامت خود و دیگران حداکثر تلاش را بکند. یزد جایی است که نسبت به شهرهای دیگر زرتشتی نشین بیشترین تعداد درگذشته از این همه گیری را داشته و از همه زودتر هم گردهم ایی های خود را اغاز کرده!

 2. ساسان می گوید

  به نظرم بهتر بود فعلا این کار انجام نشه ضدعفونی و پاکسازیشون قابل ستایشه ولی گردهمایی نباید انجام بشه. نباید درب هر نوع اماکن زرتشتی باز بشه که جان افراد جامعه زرتشتی بیشتر از این در خطر ویروس باشه. چون کمتر از دو ماه قبل خصوصا در همین شهر یزد خسارت زیادی به جان جامعه ما کرد و حالا دوباره ویروس در حال اوجگیری است.
  در خانه نیایش میکنیم …

 3. نسرین می گوید

  دست همگی درد نکند
  بهتر است امسال در خانه بمانیم و از راه دور
  نیایش کنیم. تا زحمات کادر درمان را هدر ندهیم و شاهد از دست دادن عزیزان خود نباشیم. دیر زیوید. شاد زیوید

 4. homan می گوید

  با درود و تایید پیغام جناب مرادیان در مکانی که با یزد صد کیلومتر فاصله دارد و سه ماه هم بسته بوده و هیچکس هم به انجا نمیرفته چه ویروسی روی سنگها جا خوش کرده بوده که الان کشته شده . الوده کردن محیط زیست و تلف کرددن وقت و پول و
  سرمایه که برای هیچکدام از انجمنها مهم نیست تنها ره اورد این کار خودسرانه میباشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید