لوگو امرداد
آگاهی‌رسانی انجمن زرتشتیان تهران

نام‌نویسی در آیین آنلاین پرسه همگانی اورمزد و تیرماه

WhatsApp Image 2020 05 31 at 13.53.25 انجمن زرتشتیان تهران، در راستای رعایت نکات پیشگیری از گسترش بیماری کرونا، پرسه‌ی همگانی اورمزد و تیرماه را 29 خوردادماه 1399خورشیدی بَرخَط (آنلاین) و غیرحضوری برگزار می‌‌کند. همکیشان می‌توانند برای نام‌نویسی تازه درگذشته‌شان در ساعت اداری با دبیرخانه‌ی انجمن تماس بگیرند.

در آگاهی‌رسانی انجمن زرتشتیان تهران چنین آمده است:

 یاری اهورا مزدا

ایرستنام اوروانو یزمیده

انجمن زرتشتیان تهران در نظر دارد در جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و حفظ اصول بهداشتی پرسه همگانی (روز اورمزد و تیرماه) برابر ۲۹ خوردادماه را بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار نماید .
لذا از همکیشانی که تمایل دارند نام درگذشته‌شان در پرسه‌ی همگانی آورده شود دعوت می‌گردد جهت ثبت‌نام با شماره ۶۶۷۰۴۳۶۹ دبیرخانه انجمن زرتشتیان تهران تماس حاصل فرمایند .
بدیهی است در صورت رفع کامل خطرات مترتب با فراگیری بیماری کرونا و در صورت اطمینان از حفظ سلامت همکیشان مراسم مانند سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

زرتشتیان در پرسه‌‌ی همگانی روز اورمزد از ماه تیر، برابر با ٢٩ خوردادماه، روان و فروهر جانسپاران راه میهن در جنگ ایران و توران به روزگار منوچهرشاه پیشدادی را گرامی می‌دارند و از خانواده‌های تازه‌روانان یاد می‌کنند.
در جنگ ایران و توران ایرانیان شکست سختی خوردند و بازپس نشستند. مرزها کوچک و خانه‌ها تنگ شد. ده روز پس از این، دهم تیرماه در روز تیر از ماه تیر که سیزدهمین روز ماه زرتشتی و دهمین روز از سالنمای رسمی کشور است، آرش کمانگیر جان در تیر می‌گذارد و مرزها را باز می‌گشاید .

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-24