تارنمای خبری امرداد

فصلنامه «میراث پارس» منتشر شد

نخستین شماره از دور جدید نشریه‌ی «میراث پارس» منتشر شد.

میراث پارس نشریه‌ی تخصصی در زمینه‌ی تاریخ و گردشگری است که تا پیش از این به‌گونه‌ی ماهنامه و در هجده شماره منتشر شده بود. این نشریه از این پس به‌گونه‌ی فصلنامه ادامه انتشار یافته و نخستین شماره از آن در 96 رویه منتشر شده است.

پرونده‌ی ویژه این شماره از نشریه‌ی میراث پارس به خلیج فارس و موضوعات در پیوند با آن ویژه شده است.  طرح روی پوشینه (:جلد) نشریه نیز فرتور (:عکس) رونمایی از نخستین تابلو فرش خلیج فارس در مراسم روز ملی این کهن دریای پارسی را به نمایش گذاشته است. در دیگر عنوان‎ها، گفتارها (:مقالات) و مطلب‌های شماره‌ی تازه‌ی میراث پارس آمده است:

– تاریخچه سازمان گسترش ونوسازی ایران

– فراز و فرود جزایر سه گانه و اهمیت استراتژیک

– صداقت و راستی کلید برنامه سازی موفق تلویزیونی

– پیشینه ی تلاش برای تغییر نام خلیج فارس

– تلگرافخانه بوشهر

– نخستین تابلو فرش خلیج فارس

فرشید خدادادیان، صاحب امتیاز و مدیر مسوول نشریه، در یادداشت آغازین این شماره با عنوان «میراث پارس دریچه ای به پیشینه ی ایران فرهنگی» گفته است: «عنوان میراث پارس به هیچ عنوان محدود کردن حوزه‌ی فعالیت و هم‌چنین باور تولیدکنندگان این نشریه به یک بخش از ایران فرهنگی نبوده و نیست. ایران فرهنگی گستره‌ی جغرفیایی قابل توجهی را با اشتراکات تاریخی و فرهنگی و معنوی فراوان نشان می‌دهد که مرزبندی‌های سیاسی در ادوار مختلف تاریخی تا امروز، تاثیری در این همگرایی و همخوانی فرهنگی باورمندان ایران فرهنگی در این جغرافیای تاریخی کهن نداشته و ندارد.

این شماره از میراث پارس از سوی گروه بین‌المللی خلیج فارس به مدیریت پوریا قلی‌خانی تهیه شده است. محمد بادپیما، سعید مظفری، سارا مطلبی، مهسا نظمی، خدیجه مهرپور، هومن قدسیزاد و معصومه عسگری از همکاران و گردآورندگان این شماره هستند.

شماره ی آینده‌ی فصلنامه «میراث پارس» در پایان پاییز امسال  منتشر خواهد شد.

به نوشتار امتیاز بدهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.