تارنمای خبری امرداد

نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه

کرمانشاه روزهای آغازین پاییز میزبان هنرمندان و صنعت‌گران سراسر کشور در نهممین نمایشگاه فراملی (:بین‌المللی) کرمانشاه در پارک شاهد محل نمایشگاه دایمی بین‌المللی بود.
پروانه حیدری معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان کرمانشاه شمارغرفه‌های نمایشگاه را 116 غرفه خواند و آرمان برگزاری از نمایشگاه را گفت: «صنعت‌گرانی که دارای پروانه کارگاهی یا خانگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند پس از ثبت‌نام و ارزیابی به نمایشگاه راه پیدا کردند. آرمان ما به نمایش گذاشتن توانمندنی‌های هنرمندان و صنعت‌گران صنایع دستی سراسر کشور است.
صنایع دستی نمود بارزی از اقتصاد مقاومتی است که در نمایشگاه هنرمندان و صنعت‌گران می‌توانند با رقابت نیک در بالا بردن کیفیت تولیدات خود و برای رسیدن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کوشا باشند.»
گفتنی است سازمان جهانی یونیدو (UNIDO) (:سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل) استان‌های کرمانشاه، کردستان، خوزستان، سمنان و گلستان را به عنوان یک طرح آزمایشگاهی برای توسعه صنایع دستی و کارآفرینی مورد بررسی قرار می‌دهد و با شناختن کاستی‌ها و توانمندی‌های تولیدات صنایع دستی در این استان‌ها، کارکردهای لازم برای توسعه این صنایع و شناساندن آن‌ها در بازارهای جهانی را انجام دهد.
جولیو ویناچا مشاور سازمان جهانی یونیدو بیان کرده‌است در منطقه خاورمیانه 7 کانون نوآوری صنایع دستی راه‌اندازی شده‌است. به دید وی راه‌اندازی این کانون در ایران با توجه به مکان، موقعیت و توانمندی‌های موجود در ایران از دیگر کشورها پیروزتر خواهد بود.

فرتورها از مارال آریایی است.
1362

به نوشتار امتیاز بدهید.
به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
2 نظرات
  1. کیخسرو لریان می گوید

    با درود ….. سپاس خانم اریایی از عکسهای زیبایتان در پناه مهر امشاسپندان باشید

  2. یک کرمانشاهی می گوید

    با سپاس از برگزار کنندگان این نمایشگاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سالنما فروهر
هموندی خبرنامه
آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد
شما هر زمان میتوانید خبرنامه را لغو کنید