تارنمای خبری امرداد

برگزاری مجازی جشن سده با همازوری انجمن‌ها و نهادهای زرتشتی سراسر کشور

جشن سده امسال با همازوری و همراهی انجمن‌های زرتشتیان سراسر کشور، سازمان جوانان زرتشتی (فروهر)، کانون دانشجویان زرتشتی و سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد به شکل هماهنگ از رویه‌های اینستاگرامی امرداد و برساد پخش خواهد شد.

بنا بر دیدگاه کارشناسی دینی و وچر انجمن موبدان، آیین آتش‌افروزی جشن سده امسال به شوند فراگیری ویروس کرونا بدون باشندگی همکیشان خواهد بود.
جشن سده آدینه دهم بهمن‌ماه 1399 خورشیدی با هماهنگی و همازوری سازمان جوانان زرتشتی تهران (فروهر)، کانون دانشجویان زرتشتی، انجمن زرتشتیان تهران، کرمان، شیراز، یزد، تفت، کرج و سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد به شکل مجازی گرامی داشته می‌شود. آغاز برنامه با آیین جشن‌خوانی موبدان کرمان و از ساعت 14 و 30 دقیقه است.

سخنرانی‌ فرنشین انجمن موبدان، نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس، استاد میرجلال الدین کزازی، شاهنامه‌پژوه و پژوهشگر برجسته ایرانی، شاهنامه‌خوانی، اجرای موسیقی، پخش نماهنگ، سرایش دکلمه و پخش فیلم‌های ارسالی آتش‌افروزی شیراز، یزد، تفت، کرج  نیز بخش‌های برنامه را دربر می‌گیرد.

زرتشتیان و دوستداران فرهنگ و آیین ایران‌زمین می‌توانند برای تماشای آیین‌های روز آدینه 10 بهمن‌ماه، از ساعت 14:30 از رویه‌های اینستاگرامی امرداد به نشانی [email protected] و برساد به نشانی [email protected] بازدید کنند.

سازمان جوانان زرتشتی تهران (فروهر) از همکیشان درخواست کرده از حضور در محل آتش‌افروزی خودداری کنند و در این زمینه همکاری بایسته را انجام دهند. از ورود کسانی که در محل آتش افروزی حضور یابند به‌طور جدی جلوگیری خواهد شد.

4.8/5 - (5 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید