تارنمای خبری امرداد

گزارش بازسازی درمانگاه خیریه یگانگی

درمانگاه خیریه یگانگی در راستای بهبود سطح کیفی بهره‌برداری درمانی در حال بازسازی است.

برای رفاه حال بیماران سرپایی مراجعه‌کننده به درمانگاه یگانگی، سالن اصلی درمانگاه و اتاق‌ها، بهسازی، بازسازی و نقاشی می‌شود. مهردخت شهریاری، فرنشین کمیسیون خدمات گردش 44 انجمن زرتشتیان تهران با بیان این خبر درباره چگونگی روند اجرایی بازسازی درمانگاه خیریه یگانگی گفت: برپایه‌ی بازدید کارشناسان نظارت بر درمان وزارت بهداشت و بایستگی رعایت شیوه‌نامه شرایط فیزیکی، امکانات و تجهیزات، زمان یک ماهه برای برطرف کردن کاستی‌ها و ایرادها اعلام شد. خوشبختانه در همان هنگام بودجه‌ای‌ از سوی وزارت بهداشت و درمان ویژه‌ی هزینه‌کرد در درمانگاه یگانگی اختصاص یافت. با تصویب هیات‌مدیره انجمن تصمیم براین شد که بخشی از بودجه در راستای دستیابی به فضای درمانی مبنی بر آیین‌نامه و استاندارد، برای بازسازی و بهسازی درمانگاه هزینه شود. کارهایی که تاکنون انجام شده، جابجایی آبدارخانه است که برپایه‌ی استاندارد نمی‌بایست در مجاورت سرویس بهداشتی باشد. همچنین تعمیرات سرویس بهداشتی و کار گذاشتن سرویس فرنگی برای بهره‌مندی بیماران ناتوان جسمی، بازسازی اتاق منشی، تعویض سنگفرش کف سالن و اتاق‌ها، زیباسازی و بازسازی سنگ پوشش دیوارها انجام شده است. در ادامه‌، تعویض سقف کاذب، آماده‌سازی کانال‌ کولر برای سیستم سرمایش بهینه، گذاشتن زنگ اخبار آتش‌سوزی متصل به مرکز آتش‌نشانی، تعویض درهای چوبی که درهای شیشه‌ای جایگزین آن می‌شود، تعمیر چهارچوب‌های فلزی زنگ زده از کارهای در حال اجرا است و با نقاشی کامل ساختمان، این مرحله از بازسازی به پایان می‌رسد.
کارهای اجرایی بازسازی از نیمه‌ی فروردین‌ماه پس از تعطیلات نوروز 1400 آغاز شده است. فرنشین کمیسیون خدمات ابراز امیدواری کرد تا پایان اردیبهشت‌ماه کار بازسازی درمانگاه یگانگی به انجام برسد.
درمانگاه خیریه یگانگی زیرپوشش انجمن زرتشتیان تهران، خدمات پزشکی و دندانپزشکی، تزریقات، پانسمان، سرم‌تراپی، اپتومتری (بینایی‌سنجی) جراحی‌های کوچک و نوار قلب را به بیماران سرپایی ارایه می‌دهد. دکتر فرشید زندیان، پزشک عمومی، مسوول فنی درمانگاه را بر عهده دارد.

فرتورها از منوچهر فرودی است.

4090

4.6/5 - (9 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید