لوگو امرداد

برگزاری جشن خوردادگان در اینستاگرام پویندگان راه اشا

WhatsApp Image 2021 05 24 at 08.23.37خجسته جشن خوردادگان با سخنان موبد اردشیر خورشیدیان در رویه‌ی اینستاگرامی پویندگان راه اشا گرامی داشته می‌شود.

پیرو آگاهی‌رسانی گروه آموزشی و پژوهشی پویندگان راه اشا، خجسته جشن خوردادگان با همراهی سخنان موبد دکتر اردشیر خورشیدیان، فَرنشین انجمن موبدان تهران پیرامون «جایگاه، خورداد امشاسپند، خوردادیشت٫جشن خوردادگان در دین و آیین و فرهنگ زرتشتی» برگزار می‌شود.
همراهان آیین و فرهنگ ایران زمین می‌توانند برای همازوری در این جشن کهن، روز خورداد از ماه خورداد گاهشمار زرتشتی، برابر با سه‌شنبه چهارم خوردادماه 1400 خورشیدی و ۲۵ می 2021 میلادی ساعت 17 به زمان ایران از رویه اینستاگرامی گروه آموزشی و پژوهشی پویندگان راه اَشا https://www.instagram.com/pouyandegan.rah.asha جشن را دنبال کنند.

خورداد به چم رسایی و کمال، در جهان مادی نگهبان آب است. هستی، زایش و پرورش همه‌ی موجودات جهان از آب است و زمین را نیز آبادانی از اوست. چون اندرسال، اگر نیک شاید زیستن، به سبب خورداد است. او که آب را رامش بخشد یا بیازارد، آن گاه، خورداد از او آسوده یا آزرده بود.
خوردادگان یكی از جشن‌های ماهیانه‌ای است كه ششمین روز از خورداد‌ماه در گاهشمار زرتشتی برابر با چهارم خوردادماه خورشیدی برگزار می‌شود.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-08