تارنمای خبری امرداد

راه‌اندازی کارزاری برای پاسداری از آرامگاه کورش

گفته‌های شگفت‌آور وزیر میراث فرهنگی درباره‌ی حفر چاه پیرامون آرامگاه کورش برای رونق کشاورزی در حالی که کارشناسان سال‌هاست آثار ویران‌گر فرونشست زمین در گستره‌ی پاسارگاد و تخت‌جمشید را گوشزد می‌‌کنند و هشدار می‌دهند، واکنش‌هایی را در پی داشت که همچنان ادامه دارد. اکنون خبرهایی مبنی بر کندن چاه‌هایی برای چندهکتار زمین بر نگرانی دوستداران میراث‌فرهنگی افزوده است.

در همین راستا کارزاری به نمایندگی از مردم ایران راه‌اندازی و از عزت‌الله ضرغامی خواسته شده تا ضمن پاسداشت آثار ملی، چنانچه این خبرها بی‌پایه است، در تکذیب آن بیانیه‌ی رسمی صادر کند.

در متن این کازار آمده است:

«جناب آقای ضرغامی

وزیر محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

با سلام

متاسفانه اخباری مبنی بر این منتشر شده که بناست در اطراف آرامگاه کوروش و تخت جمشید، چاه‌هایی برای چند هکتار زمین کشاورزی حفر شود. این در حالیست که دشت‌های منطقه دچار فرونشست جدی شده و چاله‌هایی عمیق در اطراف این دشت پدیدار شده است.

ما، امضاکنندگان این کارزار، اعتراض خود را به این اتفاق و تصمیم اعلام داشته و درخواست داریم ضمن پاسداشت آثار ملی و جهانی، به‌طور رسمی بیانیه‌ای برای تکذیب اخبار مذکور صادر فرمایید.»

برای پیوستن به این کارزار به نشانی «مخالفت با حفر چاه کشاورزی در اطراف آرامگاه کوروش» بروید.

این کارزار از 30 مهرماه آغاز شده و 30 آذرماه 1400 خورشیدی به پایان می‌رسد.

هشتگ رسمی: #آرامگاه_کوروش

4.7/5 - (11 امتیاز)
4 نظرات
 1. نازنین می گوید

  خوبه ک خودشون در شبکه ها و برنامه های گوناگون صداوسیما می‌گویند زدن چاه در دشت های ایران عامل از دست رفتن ذخیره آب و برای دشت های ایران، کار نادرستی بوده و فلان است و….

  1. حمید رضا خسروانی می گوید

   لطفا کارزار را تبلیغ کنید. بگذارید نگران شوند

 2. Reza Moshkbiz می گوید

  مهم ترین مورد در اقتصاد وپشتوانه مملکت منابع زیر زمینی است که با حفر چاه واستفاده بی رویه از منابع زیر زمینی. بعث خسارات جبران نشدنی میباشدبخصوص در دشت پاسارگاد که این کار اصلا اصولی نیست

 3. حمید رضا خسروانی می گوید

  شاید تنها کشور باشیم که این همه ملی ستیز هستیم حال آن که تاریخ ما بسیار پر افتخار است..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید