لوگو امرداد

سدره پوشی گروهی از نوجوانان در تورنتو کانادا

 سدره‌پوشی همگانی شش تن از نوجوانان ورهرام ایزد و خوردادماه 1398 خورشیدی برابر با هشتم ماه ژوئن 2019 میلادی در تورنتو کانادا برگزار شد.

 گردهمایی سدره‌پوشی که از سوی خانواده‌های این نوجوانان هماهنگ شده بود با همازوری مهمانان و خویشان بر شادی این نوجوانان در پیوستن به هازمان دینی زرتشتی افزود. سدره پوشی همگانی که مدتی بود در شهر تورنتو انجام نشده بود، با این آیین دوباره زنده شد و امید است که خانواده‌ها به جای برگزاری این آیین به شکل فردی، بیشتر به انجام گروهی آن اهمیت بدهند. هرچند که در اینجا هدف این نیست که برای برگزاری سدره‌پوشی همگانی بایدهایی باشد.

آموزش دینی زرتشتی مانند همه‌ی آیین‌ها و باورهای دیگر در این شهر به گونه‌ی فوق برنامه در روزهای شنبه یا یکشنبه و خارج از ساختار آموزشی همگانی انجام می‌شود. ایرانیان زرتشتی و پارسیان نیز برنامه‌های جداگانه‌ای را برای سرگرمی، ورزش و آموزش‌های دینی در درمهر تورنتو و در برخی سالن‌های ورزشی سالیانه برگزار می‌کنند.

در این برنامه شش موبد آیین سدره‌پوشی را برگزار کردند و پس از آن خویشان و شرکت‌کنندگان به نوجوانان سدره‌پوش شده شادباش گفتند. پس از آن از باشندگان پذیرایی شد و شادی و آهنگ برنامه‌ی پایانی بود.

نام نوجوانان بسته‌کشتیان به همراه خانواده (به ترتیب الفبا):

شروین باستانی فرزند مینا دمهری و شهرام باستانی، روسی جهانی سپهر و نیکی جهانی سپهر فرزندان رکسانا باستانی و کامران جهانی سپهر، مهر زندیان فرزند ماندانا باستانی و سیروس زندیان، آریانا فلفلی و شنایا فلفلی فرزندان آرمیتا ظهور و داریوش فلفلی.

1

فرتور رسیده است.

0256

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-05