لوگو امرداد
پشتیبانی از بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ هنرمند

صندوق اعتباری هنر، با پویش ایرانِ همدل، همراه شد

sandoghمدیرعامل صندوق اعتباری هنر از اجرای پویش هم‌دلی در راستای کمک به اعضای تحت پوشش خود که به‌دلیل آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از نظر معیشتی دچار آسیب شده‌اند خبر داد.
سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این‌باره گفت: «در پی شیوع ویروس کرونا، خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری کشور متاسفانه فعالان حوزه فرهنگی و هنری با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند.»
وی افزود: «از آنجا که اکثر هنرمندان کشور از حقوق ثابت برخوردار نیستند و با تداوم تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیازمند حمایت هستند، صندوق اعتباری هنر از زمان شیوع این ویروس در اوایل اسفندماه علی رغم محدودیت‌های بودجه‌ای درصدد رفع مشکلات این قشر فرهیخته‌ی کشور است.
وی یادآور شد: «صندوق اعتباری هنر نیز به پویش ایران همدل پیوست تا بتواند گامی هرچند کوچک در جهت رفع بخشی از مشکلات اهالی فرهنگ و هنر کشور بردارد».
سیدزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در این‌باره گفت: «در مرحله‌ی نخست اجرای این پویش با هدف حمایت از اعضا صندوق برای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در قالب طرح کمک مستمری، کمک هزینه معیشتی به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان واریز شد».
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: «پویش همدلی برای ایران همدل با هدف کمک به نیازمندان آغاز شد. همکاران این مجموعه نیز با تخصیص یک روز از حقوق خود به این پویش پیوستند. امیدواریم با همراهی اهالی فرهنگ و هنر بتوانیم در مراحل بعد از تمامی اعضایی که در این ایام دچار مشکل شده اند حمایت کنیم.»
گفتنی است؛ همه‌ی هنرمندان با دست‌کم 20 سال سابقه‌ی فعالیت در یکی از رشته‌های فرهنگی و هنری که بنا بر دلایلی مانند کهولت سن، عائله‌مندی، بیماری و از کارافتادگی قادر به تامین کمترین معاش زندگی خویش نیستند و از محل دیگری همچون صندوق‌های بازنشستگی دولتی یاموسسات و نهادهای عمومی غیردولتی( کمیته امداد، بهزیستی و…) مستمری دریافت نمی‌کنند مشمول دریافت این کمک شده‌اند.
کمترین سن برای خانم‌ها در این طرح 55 سال و برای آقایان 60 سال تمام است.
هم‌اکنون ماهیانه مبلغ 250 هزار تومان به 2700 نفر از مشمولان کمک مستمری تعلق می‌گیرد.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-24