تارنمای خبری امرداد

مهندس ایرج نوذری، فرنشین پیشین انجمن زرتشتیان کرمان درگذشت

مهندس ایرج نوذر نوذری، فرنشین گردش هفدهم انجمن زرتشتیان کرمان چشم از جهان هستی فروبست.

روانشاد مهندس ایرج نوذری، روز انارام ایزد و شهریورماه در گاهشماری زرتشتی برابر با 24 شهریورماه ۱۴۰۰ خورشیدی در کرمان درگذشت.

ایرج نوذری فرزند بانو و نوذر شهریورماه ۱۳۲۱ در کرمان زاده شد. دوران دبستان را در کرمان و دبیرستان را تهران گذراند. در دوران تحصیل دانش‌آموزی ممتاز بود. وی دانش‌آموخته‌ی مدیریت دانشگاه کرمان و مهندسی برق دانشگاه تهران با رتبه‌ی ممتاز بود. در شرکت برق منطقه‌ای کرمان به عنوان مهندس و مدیر نمونه سی سال با منش‌نیک خدمت کرد و به عنوان بازنشسته نمونه استان برگزیده شد. در سمت فرنشین هفدهمین دوره انجمن زرتشتیان کرمان به مدت چهار سال در راستای پیشبرد هازمان زرتشتی کرمان کوشید. در گردش هفدهم و ریاست ایشان، دریافت پروانه فعالیت و گشایش رسمی موزه‌ی زرتشتیان کرمان در تیرماه ۱۳۸۴ انجام گرفت. وی در رشته‌های هنری تیاتر و موسیقی نیز فعالیت داشت.
مهندس ایرج نوذری سال ۱۳۴۷ با مهوش مهران پیمان همسری بست. حاصل ازدواجشان سه فرزند به نام نیو (دکتری اقتصاد مهندسی)، ندا (فوق‌تخصص پزشکی) و نوذر (دکتری مهندسی عمران) هستند. بستگان، دوستان و همکیشان وی را به عنوان فردی خوش‌سخن، بخشنده و مهربان می‌شناسند.

هفته‌نامه امرداد درگذشت بهشتی‌روان ایرج نوذری را به خانواده آن روانشاد آرامش‌باد گفته؛ برای آن انوشه‌روان گروسمان‌نشینی و برای بازماندگان شکیبایی آرزومند است.

3.6/5 - (7 امتیاز)
8 نظرات
 1. سالنمای راستی می گوید

  درگذشت مهندس ایرج نوذری فرنشین گردش هفدهم انجمن زرتشتیان کرمان را که از یاوران چاپ ونشر سالنمای راستی بودند را امرزش باد می گوییم. برای بازماندگان ارزوی تندرستی ودیرزیوی از درگاه اهورامزدا خواهانیم.

 2. مژده می گوید

  روح مهندس ایرج نوذری عزیز شاد.
  او یکی از مهربان ترین رئیس های انجمن زرتشتیان کرمان بود که اعتماد کردن به جوانان و استعدادهای آنها از ویژگی هایش بود. شاد بود و شادی را برای همگان میخواست.
  برای خانواده عزیزشان شکیبایی و آرامش آرزو دارم.
  بهشت برین جایگاهشان باد.

 3. نازنین می گوید

  روانشان شاد
  ولی چرا زرتشتیان اینقدر کم بچه دارند؟! جامعه ( متاسفانه البته) اینقدر کوچک( بیست هزار تا شصت هزار تن ) ، باید تعداد فرزندان بیشتری داشته باشد دست‌کم برای سلامت جامعه.

 4. مهران سپهری می گوید

  روانش شاد و بهشت جایگاهش باد. مردی فرهیخته، مهربان، باسواد و خدمتگزار جامعه بود. راهش سبز باد. برای خانواده این شادروان آرامش و شکیبایی آرزو دارم.

 5. آرش می گوید

  روحشان شاد انسان بسیار فرهیخته ای بودند که با عشق و علاقه برای جامعه فعالیت می کردند.

 6. مهرزاد ، يک ايرانی می گوید

  روانش شاد باد
  و سرای سرود جایگاهش.

 7. کورش می گوید

  بسیار انسان فرهیخته و خوش مشربی بودند روحشان شاد .

 8. شیرین می گوید

  روحشان شاد این افراد فرهیخته جایگزینی ندارند کاش جوانان زرتشتی زندگینامه این عزیزان را بخوانند و سرمشق زندگی قرار دهند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید