تارنمای خبری امرداد

شاهپور لهراسبی؛ دفتریار ثبت ازدواج زرتشتیان درگذشت

شاهپور سروش لهراسبی دفتریار ثبت ازدواج زرتشتیان تهران دیده از جهان هستی فروبست.

شاهپور لهراسبی رام روز و مهرماه گاهشماری زرتشتی برابر با ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ خورشیدی در سن ۹۴ سالگی درگذشت. وی بیش از 40 سال در دفتر ازدواج‌ شماره ۴۳ تهران با سردفترداری روانشاد موبد رستم شهزادی و سپس زیرنظر موبد مهربان فیروزگری، سردفتر کنونی ثبت ازدواج زرتشتیان تهران، همکاری کرد.
شاهپور فرزند روانشادان سروش و کشور سال ١٣٠۶ در محله‌ی قاسم‌آباد یزد زاده شد. دوره‌ی ابتدایی را در یزد گذراند. ادامه تحصیل را در تهران سپری کرد. در این هنگام نواختن ساز ویولن را شبانه نزد دکتر ایرج زارع فراگرفت و سپس برای گرفتن مدرک به هنرستان موسیقى رفت. در آیین شادی و جشن زرتشتیان با روانشادان دکتر ایرج و دکتر فرهنگ زارع برنامه اجرا می‌کرد. هنگامی که به یزد بازگشت به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در مدارس نواختن ساز ویولن را به دانش‌آموزان آموزش می‌داد. در سال ١٣٣۶ به تهران آمد و با مهین منوچهر لهراسب پیمان همسری بست و ثمره ازدواجشان دو فرزند به نام‌هاى فرزاد و فرناز هستند. وی در آغاز در شرکت داروسازى دارو پخش مشغول به کار شد. سپس مدتی در کتابحانه یگانگی و پس از آن با انجمن زرتشتیان تهران همکاری داشت.

هفته‌نامه امرداد درگذشت بهشتی‌روان شاهپور لهراسبی را به خانواده و بستگان آن روانشاد آرامش‌باد گفته؛ برای آن انوشه‌روان گروسمان‌نشینی و برای بازماندگان تندرستی و شکیبایی آرزومند است.

5/5 - (6 امتیاز)
2 نظرات
  1. همایون مهرزاد می گوید

    روحشان در سرای مینوی شاد و گروسمان نشین باد

  2. مهرزاد ، يک ايرانی می گوید

    روانش شاد و سرای سرود جایگاهش باد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید