تارنمای خبری امرداد
گزارش تصویری

گروه همیاران زرتشتی در روستای سیل‌زده‌ی تمبک از توابع میناب

در ادامه‌ی یاری‌رسانی به هم‌میهنان آسیب‌دیده از سیل، نمایندگان گروه همیاران زرتشتی یزد به روستای تمبک پایین از توابع بخش مرکزی میناب در استان هرمزگان رسیدند.
رستم نودینی و خسرو بهمردی نمایندگان گروه همیاران زرتشتی پس از حضور در شهرستان کُنارک در استان سیستان و بلوچستان و یاری‌رسانی به آسیب‌دیدگان این منطقه، به سمت شهرستان میناب در استان هرمزگان حرکت کردند. روستای تمبک پایین از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب به عنوان یکی از کانون‌های اصلی سیلاب بود که مردم ناچار به رها کردن خانه‌ها و تخلیه‌ی روستا شده بودند. این روستا از مناطقی است که بیشترین آسیب‌ را دیده است. کارت‌های هدیه‌ی کمک‌های مردمی از ساعت 11 تا 20 روز پنجشنبه 30 دی‌ماه 1400 با یاداشت کردن شماره ملی سرپرست خانواده به دست آسیب‌دیدگان از سیل در این روستا رسید. رستم نودینی با بیان این خبر گفت: تعداد ۲۳۹ کارت با همکاری سید محمد فاطمی دهیار منطقه و علی جهانی در روستای آسیب‌دیده‌ی تمبک پایین توزیع شد.

در پی فراخوان گروه همیاران زرتشتی یزد و دعوت از نیک‌اندیشان در راستای یاری‌رسانی به آسیب‌دیدگان از سیل در شهرستان‌های جنوب استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه، شهرستان «کُنارک»، مبلع 870 میلیون ریال گردآوری شد. این مبلغ در قالب 348 کارت هدیه‌ی 250 هزارتومانی به دست هم‌میهنان آسیب‌دیده رسانده شد.

 

فرتورها از رستم نودینی است.

4090

5/5 - (2 امتیاز)
4 نظرات
 1. موبد پدرام سروش پور می گوید

  آقای نودینی و آقای بهمردی عزیز همت کم نکنید و همه همکیشانی که در این امر بزرگ یاری رسان بوده‌اند.
  خیراندیشی و سنتهای مردم دوستی از فرهنگ زرتشتی در فرهنگ ایرانی وارد شده است در اندرز گواهگیری اورمزد هرویسپ توان که انسان را به نیروی اندیشه و گویایی برتر از دیگر مخلوقات آفرید، دادش مردم‌دوستی است و همه توصیه می‌شویم به آب و خوراک دادن به تمام کسانی که نیازمندند جدا از هر دین و باور و مسلکی که دارند.
  تمام این سنتهای مردم دوستی به اعتبار آموزه های اشوزرتشت است که خوشبختی واقعی را در خوشبختی همگان تعریف می کند و این مرز میان ایدئولوژی‌های دینی و جهان بینی است که اشوزرتشت پایه‌گذار آن بود.
  و شما بزرگواران با این همت خود در حقیقت پیام بی مانند آن وخشور را زنده نگه داشته اید
  سپاسگزاریم

 2. د.مهرشاهی می گوید

  درود. همیشه در کار خیر توانا باشید و خدا نگهدار شما باشد ولی عکس گرفتن به خاطر چه هدفی بوده است؟ خود انجام کار نیک کافی نبوده است؟ این عکس گرفتن ها از نظر فرهنگی چندان جالب نیست. یاد تبلیغات نمایندگان مجلس خودمان می افتم!!

  1. ستاره می گوید

   تصویر نگاری از کارهای نیک همیشه نادرست نیست، بلکه موجب ترویج و شیوع دادن کارهای نیک می شود، بخصوص این قبیل کارها

 3. همکیش می گوید

  درود و سپاس از همه کسانی که در این امر خیر همت گماردند ولی این همه عکس … ای کاش این کار را نمی کردید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید