تارنمای خبری امرداد

بانوی نیک‌اندیش؛ بنیانگذار تالار رستم نرسی‌آباد درگذشت

همایون نوشیروان پورجوانمردی بانوی دهشمند نیک‌اندیش، بنیانگذار تالار رستم نرسی‌‌آباد یزد روز خورداد امشاسپند از ماه تیر در گاهشمار زرتشتی برابر با دوشنبه سوم تیرماه 1398 خورشیدی دیده از جهان هستی فروبست و به هماروانان پیوست.

روانشاد همایون پورجوانمردی از دهشمندان نیک‌اندیشی بود که به کوشش و همراهی همسرشان روانشاد رستم خدارحم فلفلی تالار رستم نرسی‌آباد را در سال 1359 خورشیدی بنیان نهاد. تالار رستم ششم فروردین‌ماه 1360 به بهره‌برداری همکیشان رسید.

آیین پرسه‌ی آن زنده‌یاد در تهران، آدینه هفتم تیرماه 1398 خورشیدی از ساعت 16 تا 18 در تالار ایرج برگزار می‌شود. همچنین در یزد، یاد آن روانشاد روز ماه ایزد از تیرماه برابر با یکشنبه 9 تیرماه از ساعت 18 تا 20 در تالار رستم نرسی‌آباد گرامی داشته می‌شود.

روانشاد همایون دخت نوشیروان پورجوانمردی و فیروزه بندار سال ۱۳۰۷ در جعفرآباد یزد زاده شد. سپس با خانواده‌ی خود به نرسی‌آباد کوچ کرد. وی سال ۱۳۳۲ با پسر دایی خود رستم خدارحم فلفلی (پهلوان) ازدواج کرد که از این پیوند ۴ فرزند به نام‌های پروین، پروانه، پوران و افسانه به یادگار است.

تارنما، هفته‌نامه و ویژه‌نامه‌ی زرتشتیان امرداد درگذشت روانشاد همایون نوشیروان پورجوانمردی را به خانواده آن انوشه‌روان و زرتشتیان نرسی‌آباد آرامش‌باد گفته و سرای سرود و شادمانی را برای آن تازه‌روان آرزو دارد.

 

 

 

 

 

به نوشتار امتیاز بدهید.
4 نظرات
 1. شیرین می گوید

  روحش شاد باد بهشت بره اش باد

 2. د.مهرشاهی می گوید

  روحش شاد و بهشت بهره اش باد. یاد و یادگارهای نیکوی آن روانشاد گرامی باد.

 3. بهمن مرادیان می گوید

  روان همایون و رستم شاد و یادشان گرامی.

 4. یک ايرانی می گوید

  چنين دهشمندان و نيکوکارانی که از وقت و پول و زندگی خود میگذرند و نيکوکاری می کنند کمیابند. دهشمند و خوب بودن سخت است به حرف نیست . يادشان گرامی و راهشان پررهرو باد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید