تارنمای خبری امرداد

رفتارهای مشکوک را به میراث‌فرهنگی گزارش دهید

با فراگیری ویروس کرونا بیش از پیش بیم آن می‌رود که سودجویان در کاهش رفت‌و‌آمد و خاموشی و سکوت به میراث فرهنگی دست‌یازی کنند. از این‌رو مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران از دهیاران و معتمدان محلی خواست تا کارها و رخدادهای مشکوک در حوزه‌ی میراث فرهنگی را به یگان حفاظت استان تهران گزارش دهند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به گفته‌ی روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، پرهام جانفشان در این باره گفت:‌ «از دهیاران و معتمدان محلی درخواست می‌کنیم تا با توجه به شرایط کنونی و کاهش ترددها در سطح استان به دلیل فراگیری ویروس کرونا، اتفاقات و رفتارهای مشکوک اشخاص در نزدیکی بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی را به یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران و معاونت میراث فرهنگی گزارش دهند».

او تاکید کرد: از فرماندهی یگان حفاظت و معاونت میراث فرهنگی استان تهران خواسته شده است تا با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با هوشیاری و سرعت عمل بالا به گزارش‌های مردمی رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه از یگان حفاظت استان تهران درخواست کرده مانند گذشته ماموریت‌های واصله را با جدیت گذشته رسیدگی کنند تا فرصت برای سودجویان فراهم نشود، افزود: «بر اساس اعلام گزارش معاونت میراث فرهنگی رصد محدوده‌ی تاریخی تهران به گونه‌ی روزانه انجام می‌شود».

جانفشان از دهیاران و معتمدین محلی خواست اخبار و اطلاعات حوزه‌ی میراث فرهنگی را به شماره ۸۸۹۱۳۴۱۲ و ۸۸۳۴۲۸۸۳ گزارش دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید