لوگو امرداد

انجمن موبدان تهران: انجمن‌ها؛ از برگزاری همایش‌ها جلوگیری کنید

WhatsApp Image 2020 05 31 at 23.11.21 1انجمن موبدان تهران با انتشار آگهی‌نامه‌ای از انجمن‌ها و هازمان زرتشتیان درخواست کرده است تا از ورود همکیشان به تمام اماکن دینی، آتشکده و تالار اجتماعات، زیارتگاه پیران و آرامگاه‌ها جلوگیری شود.

در بخشی از آگاهی‌نامه‌ی انجمن موبدان تهران آمده است، دراین شرائط حساس که ویروس سریع الانتشار و کشنده‌ی covid19‌ (کرونا) هنوز در ایران و جهان قربانی می‌گیرد و بدون تردید پیش‌بینی در پیش‌گیری گرفتار شدن و انتشار این بیماری کشنده، برای ما زرتشتیان نیز اهمیت بسیار حیاتی دارد. تا زمانی که سازمان بهداشت جهانی اعلام رسمی نکرده و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان کشور، قرار نگرفته است از ورود همکیشان چه در آیین‌های شادی یا روان درگذشتگان به تمام اماکن مذهبی از آتشکده و تالار اجتماعات تا زیارتگاه پیران و آرامگاه‌ها، به دقت درچارچوب قانون، جلوگیری شود. با رعایت کامل تمام موازین بهداشتی، از تشکیل اجتماعات بیش از پنج نفر پرهیز شود.
متن کامل دیدگاه کارشناسی (وَچَر) انجمن موبدان تهران خطاب به همه‌ی انجمن‌ها و ارگان‌های زرتشتی در ادامه می‌خوانید:

به خشنودی اهورامزدا، خداوند جان و خرد

آگــاهــی‌نــامــه

با آرزوی تندرستی و شادکامی روز افزون، پیرو آگهی نامه شماره 98/2/35 سالمه 1398/12/16 و شماره 98/2/38 سالمه 1398/12/20، و پیام 19فروردین این انجمن، دراین شرائط حساس که ویروس سریع‌الانتشار و کشنده‌ی covid19‌ (کرونا) هنوز در ایران و جهان قربانی می‌گیرد و بدون تردید پیش‌بینی در پیش‌گیری گرفتار شدن و انتشار این بیماری کشنده، برای ما زرتشتیان نیز اهمیت بسیار حیاتی دارد با درس گرفتن از فراگیری مرگ‌بار این بیماری کشنده در بهمن پارسال که به‌سبب برگزاری مسابقات در یزد، سبب درگذشت تنی چند از همکیشان ارجمندمان گردید که هنوز هم داغ آن، در دل بازماندگان و همگی ما باقی می‌باشد. از سویی دیگر چون ما زرتشتیان، به جهان مینو و جاودانگی روان باورمند هستیم و بدرستی می‌دانیم که روان تابع زمان و مکان نمی‌باشد و دین ما برپایه‌ی خرد دانا و پویا و وجدان هشیار و بیدار ( اترسچا، ممنکهسچا) استوار است. از تمامی روسای انجمن‌ها و هازمان آگاه و باوجدان زرتشتیان درخواست داریم که بازهم تا زمانی که سازمان بهداشت جهانی اعلام رسمی نکرده و مورد تایید وزارت محترم بهداشت و درمان کشورعزیزمان ایران، قرار نگرفته است از ورود همکیشان ارجمند، چه در مراسم شادی یا روان به تمام اماکن مذهبی از آتشکده و سالن اجتماعات گرفته تا زیارتگاه پیران و آرامگاه ها، به دقت درچارچوب قانون، جلوگیری فرمایید و سرودن اوستاهای بایسته را به موبدان و موبدیاران گرامی و خود همکیشان گرامی در منزل شخصی به‌سپارید و در هیچ شرائطی از تشکیل اجتماعات بیش از پنج نفر و آن هم با رعایت کامل تمام موازین بهداشتی، جلوگیری به عمل آورید وگرنه مدیون و مشغول‌الذمه خواهید شد.
باشد که به یاری اهورامزدا و با همکاری یکدیگر و دیگر اشون‌های ایران‌، این تهدید بزرگ را تبدیل به فرصت کنیم که بتوانیم، شاید در آسایش گیتوی کمتر، ولی در آرامش مینوی بیشتر، تندرست‌تر و شاداب‌تر از همیشه تاریخ، به پیروزی‌های بیشتری در همه زمینه‌های فرهنگی و مدنی شایسته دست یابیم.

تن تان سالم و پرتوان – خردتان دانا و پویا – وجدانتان هشیار و بیدار باد.
در پناه یزدان پاک
انجمن موبدان تهران
رییس : موبد دکتر اردشیر خورشیدیان

وچر scaled

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

یک پاسخ

  1. با سپاس از اعلام این نظر. امیدواریم که هم افراد و هم انجمنها به نظر کارشناسان توجه نمایند و رسانه ها نیز در نقد رفتار انها فعالتر باشند. متاسفانه بازکردن درهای جایی مثل زیارتگاه پیر سبز و اعلام این که افراد با مسیولیت خود و تعداد کم و رعایت پروتکهای بهداشتی می توانند بروند بازی با کلمات و عدم شناخت مسوولین ان انجمن از مسیولیت اجتماعی خود برای خودداری از تشویق افراد به انجام کارهای با احتمال خطر را می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-05-02