لوگو امرداد

موبد فریدون رستم هرمزدی از دیار کرمان درگذشت

موبدیار هرمزدیموبد فریدون رستم هرمزدی، از کنشگران دیار کرمان به مینو پیوست.

موبد فریدون هرمزدی شامگاه اردیبهشت روز از ماه آبان برابر با یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹ خورشیدی،در پی ایست قلبی در بیمارستان کرمان چشم از جهان هستی فروبست.

روانشاد فریدون هرمزدی فرزند موبد رستم و همایون، سال ۱۳۲۴ خورشیدی در شهر کرمان دیده به دیدار گشود. وی پس از پایان تحصیلات و دریافت فوق‌دیپلم فنی، به عنوان دبیر فنی‌وحرفه‌ای شهر بم کار خود را آغاز کرد، همچنین آموزش دینی دانش‌آموزان زرتشتی این شهر را نیز بر دوش داشت. پس از جابجایی به کرمان به عنوان دبیر هنرستان‌های شهر کرمان تا زمان بازنشستگی، به کار خود ادامه می‌دهد. وی بیش از سی سال  به انجام آیین‌های دینی زرتشتیان کرمان کوشید. موبد هرمزدی چند سال مسوولیت نگاهبانی آتش آتشکده کرمان همچنین سرپرست اجرایی کلاس‌های دینی زرتشتیان کرمان و سردفترداری دفترخانه ازدواج شماره 13 را بر دوش داشت.

بهدین فریدون هرمزدی با فرشته غیبی پیوند همسری بست. فرانک، فرحناز و فرهاد فرزندان آن روانشادان هستند.
هفته‌نامه امرداد درگذشت بهشتی‌روان موبد فریدون رستم هرمزدی را آرامش‌باد گفته و برای آن انوشه‌روان، گروسمان‌نشینی و برای بازماندگان دیرزیوی و شکیبایی آرزومند است.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

6 پاسخ

  1. برای فروهر روانشاد، موبد یار فریدون رستم هرمزدی، آرامش باد و برای فرزندانش بردباری و دل آرامی آرزو می کنم!

  2. روانش شاد و بهشت جايگاهش باد. مردي فرهيخته، مهربان، آرام و همراه جامعه بود. به خانواده آن شادروان، انجمن موبدان و جامعه زرتشتيان كرمان و ايران تسليت دارم. راهش سبز و پر رهرو باد.

  3. آسمانی شدن این بزرگوار را تسلیت و آرامش باد میگویم به خانواده محترمشان.

    روحشان در گروسمان ابدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-06-31
امرداد